Dokonalá manikúra doma? S bruskou na nehty hračka!
Co je bruska na nehty?
Frézka na nehty je dneska už běžná věc, kterou najdete nejen v salonech, ale čím dál víc i doma. Bruska na nehty vám pomůže s úpravou jak klasických, tak umělých nehtů - perfektně je zkrátí, vytvaruje a vyleští. Díky různým nástavcům s odlišnou hrubostí si poradí se vším - od gel laku přes akryl až po gelové nehty. S elektrickou bruskou zvládnete profesionální manikúru i pedikúru mnohem rychleji a pohodlněji, navíc přímo u vás doma. Když si budete vybírat vlastní frézku, koukněte se hlavně na výkon, rychlost otáček, jak dobře se drží a jestli seženete náhradní díly.
Výhody elektrické brusky
Elektrická bruska na nehty je skvělý pomocník pro každodenní péči o vaše ruce. Když potřebujete zkrátit nebo vytvarovat nehty, zvládnete to raz dva a navíc precizně jako profesionálka. S odstraňováním gelového laku už taky nemusíte ztrácet čas - bruska si s ním poradí během pár minut, aniž by nehty nějak poškodila. Díky téhle šikovné pomůcce dosáhnete stejně dokonalých výsledků jako v salonu, ale v klidu doma na gauči. Konečně můžete zapomenout na věčné odlakování a drahé návštěvy nehtových studií.
Typy brusek na nehty
Když se rozhlédnete po obchodech, najdete spoustu různých brusek na nehty - od těch základních pro domácí použití až po profesionální modely. Každá bruska na nehty má svoje specifika, ať už jde o sílu motoru, způsob napájení nebo dostupné nástavce. Pokud s pilováním teprve začínáte, určitě sáhněte po elektrické brusce s mírnějším výkonem a pomalejšími otáčkami. Tyhle jemnější brusky jsou k vašim přírodním nehtům mnohem ohleduplnější a nehrozí, že byste si je nějak poškodili. Naopak profíci v salónech většinou potřebují silnější mašinky, kde si můžou nastavit rychlost podle potřeby - hlavně když pracují s gelovými nebo akrylovými nehty. Při výběru koukněte taky na to, jak bruska sedí v ruce. Měla by být příjemná na držení a ne moc těžká, abyste s ní mohli pohodlně pracovat. A nezapomeňte si předem zjistit, jestli seženete náhradní frézky a kolik vás budou stát.
Funkce | Bruska A | Bruska B |
---|---|---|
Otáčky za minutu | 30 000 | 20 000 |
Počet nástavců | 6 | 4 |
Příkon (W) | 30 | 15 |
Výběr správné brusky
Pokud si chcete pořídit brusku na nehty, je dobré si předem rozmyslet, k čemu ji budete používat. Když s broušením nehtů teprve začínáte, doporučuji sáhnout po slabší brusce, kde si můžete nastavit rychlost podle potřeby. Profesionálky v oboru už většinou sahají po výkonnějších modelech s vyššími otáčkami, protože jim umožní pracovat rychleji a lépe. Nesmíte zapomenout ani na to, jak bruska sedí v ruce - měla by být příjemná na držení a neměla by vám při práci nepříjemně vibrovat. A ještě jedna věc - podívejte se, jestli k vybrané brusce seženete snadno náhradní kotouče a frézy. Ty se totiž časem opotřebují a budete je muset vyměnit. Pro domácí péči vám vystačí pár základních nástavců, ale když děláte nehty profesionálně, vyplatí se mít širší výběr pro různé techniky úpravy.
Použití brusky na nehty
Elektrická bruska na nehty je dneska už naprostá klasika, bez které se neobejde žádná nehtařka ani holka, co si dělá nehty sama doma. Je to prostě super věc, která vám ušetří spoustu času oproti obyčejnému pilníku. Když si pořídíte kvalitní brusku, budete mít nehty jak od profíka - ať už je chcete zkrátit, vytvarovat nebo jen tak vyleštit, a je jedno, jestli máte přírodní nebo umělé. Než se do toho poprvé pustíte, koukněte se pořádně na návod, ať si nehty nezničíte. Je fakt důležité vědět, jaký nástavec použít a jak rychle s ním jet. Když začínáte, radši to dejte na nižší rychlost a postupně přidávejte, až si na to zvyknete. Hlavně na ty nehty moc netlačte, ať je nezbrousíte moc nebo nepoškodíte. Jděte na to zlehka a plynule, ať dostanete přesně ten tvar a hladkost, jakou chcete. A nezapomeňte brusku po práci pěkně vyčistit a vydezinfikovat.
Bezpečnostní tipy
Když používáte pilník nebo elektrickou brusku na nehty, je fakt důležité myslet hlavně na bezpečnost. Než začnete, mrkněte, jestli je všechno v pohodě. Je potřeba se ujistit, že bruska funguje jak má, všechny nástavce pevně drží a nikde není nic rozbité nebo poškozené. Dávejte si pozor, ať vám bruska neujede na kůži - to by nebyla žádná sranda. Netlačte moc na nehet, mohli byste ho poškodit nebo si dokonce způsobit popáleniny. Radši na to jděte zlehka a s citem. Po práci nezapomeňte brusku pořádně očistit od prachu a všech těch nehtových pilin. Když se o ni budete takhle hezky starat, vydrží vám dlouho a bude vždycky spolehlivě fungovat. A pamatujte - chce to trochu cviku a hlavně trpělivost, než se to naučíte pořádně ovládat.
Elektrická bruska na nehty? Proč ne! Moderní žena si zaslouží moderní nástroje pro svou krásu.
Zdeňka Nováková
Údržba brusky
Pokud chcete, aby vám bruska na nehty dlouho a spolehlivě sloužila, je potřeba se o ni správně starat. Po každém nehtovém manikúrovém sezení ji pořádně zbavte prachu a drobných nehtových částeček. Stačí ji lehce očistit měkkým štětečkem nebo profouknout stlačeným vzduchem. U elektrických modelů dávejte velký pozor, aby se dovnitř nedostala voda - pokud tedy nemáte vodotěsnou verzi. Nezapomínejte taky průběžně kontrolovat stav všech brusných nástavců a fréz. Jakmile si všimnete, že jsou opotřebované nebo nějak poškozené, hned je vyměňte za nové. Předejdete tím zbytečnému poškození nehtů a bruska bude pořád pracovat tak, jak má. U elektrických brusek je důležité hlídat i napájecí kabel - podívejte se občas, jestli není někde poškozený nebo příliš ohnutý. Když budete tyhle jednoduché rady dodržovat, bruska vám bude spolehlivě sloužit opravdu dlouho.
Doporučené značky a produkty
Na trhu je spousta brusek na nehty různých značek a typů, takže vybrat tu správnou nemusí být úplně snadné. Mezi spolehlivé a osvědčené značky patří třeba Beurer, Scholl nebo ETA. Každá z nich má v nabídce jak jednoduché modely pro běžné použití doma, tak i propracovanější sady s více možnostmi.
Když si vybíráte elektrickou brusku na nehty, je fajn se zamyslet nad pár věcmi. Hlavně koukněte na to, jak rychle se točí a jestli se dá rychlost měnit. Pokud s tím začínáte, radši volte pomalejší brusku. Když už víte, co děláte, můžete sáhnout po výkonnější. Taky si rozmyslete, jestli chcete brusku do zásuvky, nebo radši na baterky. A nezapomeňte zkontrolovat, kolik stojí náhradní hlavice a jestli se dají snadno sehnat.
Pro domácí péči většinou stačí základní bruska s pár hlavicemi. Když s ní chcete pracovat profesionálně, vyplatí se připlatit si za lepší model, třeba s odsáváním pilin. Ať už brusku potřebujete na doma nebo do salónu, určitě si nejdřív přečtěte recenze a porovnejte si různé modely. Jedině tak najdete přesně to, co hledáte.
Publikováno: 11. 05. 2025
Kategorie: krása