Boho styl: Konejšivá móda pro krásu a růst vlasů

Boho Styl

Co je boho styl?

Boho styl je módní trend, který se vyznačuje uvolněností, volností a přirozeností. Je to móda inspirovaná hippies 60. let a etnickými prvky z různých kultur. Boho styl zdůrazňuje individualitu a nezávislost na konvenčních normách. Vyznačuje se vrstvením, volnými siluetami, vzory květin a etnickými motivy. Je to styl pro ty, kteří chtějí vyjádřit svou kreativitu a svobodnou duši skrze oblečení.

Historie boho stylu

Historie boho stylu sahá až do 19. století, kdy se začal rozvíjet v uměleckých a literárních kruzích. Termín "boho" je zkratkou pro slovo "bohemian", které označuje nekonvenční a svobodomyslný životní styl. Boho móda se stala populární v 60. letech minulého století, kdy hippies přijali její volný a barevný styl. V 90. letech se boho vrátil na módní scénu díky festivalovému stylu a popularitě vintage oblečení. Dnes je boho styl spojen s volností, přirozeností a romantikou, která se projevuje v jednoduchých siluetách, vzorovaných látkách a vrstveném oblečení.

Klíčové prvky boho módy

Klíčové prvky boho módy jsou volnost, lehkost a přírodnost. Boho styl je spojen s volným a neformálním životním stylem, který se odráží i v oblečení. Hlavním znakem boho módy jsou volné střihy a vrstvení, které vytváří lehký a nedbalý vzhled. Důležitou součástí boho stylu jsou také přírodní materiály jako bavlna, lněná tkanina nebo kůže. Barevnost je typická pro boho styl, často se používají zemitější odstíny jako hnědá, béžová nebo okrová. Kromě toho jsou oblíbené také květinové vzory a etnické motivy. Doplnky hrají ve stylu boho důležitou roli - náramky, náhrdelníky, šperky z perel či korálků dodávají outfitu dokonalý dojem uvolněnosti a individuality. Celkově lze říci, že klíčové prvky boho módy spojují jednoduchost s romantikou a přirozenost s originalitou.

Jak dosáhnout boho vzhledu

Dosáhnout boho vzhledu je snadnější, než si možná myslíte. Klíčovým prvkem je volnost a neformálnost. Začněte tím, že si vyberete volné a vzdušné kousky oblečení, jako jsou maxi šaty, tuniky nebo volné kalhoty. Důležité je také kombinovat různé textury a vrstvit oblečení.

Pro dosažení boho vzhledu můžete také použít doplňky jako šperky s etnickými motivy, náramky z korálků nebo dlouhé náhrdelníky. Nezapomeňte na kabelku ve stylu košíku nebo tašku s etnickým potiskem.

Co se týče obuvi, volte pohodlné sandály s flitry nebo boty na platformě. Pokud chcete být ještě více v duchu boho stylu, zkuste nohy zdobit návleky na sandály nebo boty s roztomilými květinami.

Vlasy jsou také důležitou součástí boho vzhledu. Můžete je nosit rozpuštěné a přirozeně vlnité nebo si udělat lehký drdol či copánky ozdobené květinami. Pro dokonalý boho look můžete do vlasů zaplést barevné stuhy nebo korálky.

Make-up by měl být přirozený a lehký. Použijte jemné odstíny na oči, růžové tvářenky a lesk na rty. Nezapomeňte také na důkladnou péči o pleť a vlasy, které jsou základem boho stylu.

Pokud chcete dosáhnout boho vzhledu, je důležité se inspirovat. Sledujte módní blogy, prohlížejte si fotografie celebrit v boho outfitech a zkoušejte nové kombinace. Nebojte se experimentovat a vyjádřit svou kreativitu skrze svůj osobní boho look.

Boho inspirace pro různé příležitosti

Boho styl je vhodný pro různé příležitosti, ať už se jedná o každodenní outfit nebo speciální událost. Pro volný den v přírodě si můžete vybrat dlouhé volné šaty s květinovým vzorem doplněné o klobouk a sandály na platformě. Na festival či koncert můžete sáhnout po krajkovém topu, džínových šortkách a kožených botách. Pro romantickou večeři zvolte maxi šaty s vyšívanými detaily a doplňte je elegantními šperky. Nezapomeňte na kabelku v etnickém stylu a barevné náramky na zápěstí. S boho stylem je možné experimentovat a vytvořit tak dokonalý look pro každou příležitost.

Doporučené módní kousky pro boho styl

Pro dosažení autentického boho vzhledu je důležité vybrat správné módní kousky. Doporučujeme volit volné a vzdušné šaty s květinovými nebo etnickými vzory. Kombinujte je s dlouhými, volnými svetry nebo kimonem. Pro dokonalý boho styl si pořiďte také několik kusů šperků, jako jsou náhrdelníky s přírodními kamínky, velké náušnice nebo stříbrné prsteny. Nezapomeňte na kvalitní koženou tašku a pohodlné sandály nebo boty na podpatku se šněrováním. S těmito módními kousky budete vypadat jako opravdová boho královna.

Boho styl a vlasy

Boho styl není jen o oblečení a doplňcích, ale také o vlasovém stylu. V boho módním trendu jsou vlasy považovány za důležitou součást celkového vzhledu. Typickým znakem boho účesů jsou volné a přirozeně vypadající vlasy. Často se nosí dlouhé a rozpuštěné, s lehkými vlnami nebo plážovými efekty. Pro dosažení boho vzhledu můžete také zvolit upletené copánky, vrkoče nebo květinové ozdoby do vlasů. Důležité je, aby účes působil uvolněně a nepříliš upraveně.

Boho make-up a přírodní krása

Boho make-up je přirozený a jednoduchý, zdůrazňující přirozenou krásu. Základem je zdravá pokožka, kterou lze dosáhnout pravidelným čištěním a hydratací. Použití lehkého make-upu s jemným krytím je důležité, aby pokožka vypadala svěže a přirozeně. Oči se zdůrazňují pomocí hnědých odstínů stínů a řasenky, která dodává objem. Na tváře se aplikuje růžový nebo broskvový odstín tvářenky pro zdravý vzhled. Na rty se volí neutrální barvy nebo jemné odstíny rtěnky. Přirozenost je klíčová pro boho make-up a podporuje také používání přírodních kosmetických produktů, které jsou šetrné k pokožce i životnímu prostředí.

Boho styl a ekologické značky

Boho styl je neodmyslitelně spojen s přírodou a udržitelností, a proto je ideální kombinovat ho s módními kousky od ekologických značek. Tyto značky se zaměřují na výrobu oblečení z organických materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Navíc často podporují fair trade a spravedlivé pracovní podmínky pro své zaměstnance.

Mezi oblíbené ekologické značky, které jsou v souladu s boho stylem, patří například People Tree, která nabízí barevné a vzorované kousky vyrobené z organické bavlny. Další možností je značka Patagonia, která se specializuje na outdoorovou módu vyrobenou ze 100% recyklovaných materiálů.

Pokud hledáte unikátní šperky, můžete se obrátit na značku Pippa Small, která vytváří nádherné bižuterie ručně ze stříbra a drahokamů. Tato značka také spolupracuje s komunitami řemeslnic z rozvojových zemí.

Výběr oblečení od ekologických značek je skvělým způsobem, jak podpořit udržitelnou módu a přispět k ochraně životního prostředí. Kombinace boho stylu s ekologickými značkami vám umožní nejen vypadat skvěle, ale také se cítit dobře vědomím, že podporujete správné hodnoty.

Jak si vytvořit vlastní boho look

Vytvoření vlastního boho looku je snadné a zábavné. Začněte s volbou vhodných kusů oblečení, jako jsou volné šaty nebo sukně s květinovým vzorem. Přidejte k nim vrstvení a kombinaci různých textur, jako jsou pletené svetry, kožené bundy nebo šátky. Nezapomeňte na doplňky - náramky, náhrdelníky, prsteny a velké sluneční brýle jsou nedílnou součástí boho stylu. Pro dokonalý vzhled volte přírodní materiály a barevné kombinace. S vlasy můžete experimentovat - zkuste si udělat vlny nebo splétané copánky. Make-up by měl být přirozený s důrazem na oči a rtěnku v odstínech hnědé nebo meruňkové barvy. Vytvoření vlastního boho looku je skvělý způsob, jak vyjádřit svou individualitu a tvořivost!

Publikováno: 19. 01. 2024

Kategorie: krása

Autor: Liliana Vernerová

Tagy: boho styl | móda