Helix piercing: Trend, který ti sluší

Helix Piercing

Co je helix piercing?

Helix piercing je typ piercingu ucha, který se provádí v chrupavce horní části ucha. Je to jeden z nejoblíbenějších piercingů ucha a může být proveden v různých variantách, jako je standardní helix piercing, forward helix piercing a double helix piercing.

Helix piercing se provádí pomocí piercingové jehly a šperku, který se do piercingu vloží. Mezi oblíbené šperky pro helix piercing patří kroužky, pecky a podkovy. Hojení helix piercingu obvykle trvá 6-9 měsíců a je důležité o piercing pečovat, aby se zabránilo infekci.

Helix piercing je relativně bezpečný piercing, ale je důležité vybrat si zkušeného piercera a dodržovat pokyny pro péči o piercing. Mezi rizika helix piercingu patří infekce, alergie na šperky a keloidní jizvy. Pokud se u vás vyskytnou jakékoli komplikace, obraťte se na svého piercera nebo lékaře.

Typy helix piercingu

Helix piercing je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí originální ozdobu ucha, ale netroufají si na nic extrémního. Existuje hned několik typů helix piercingu, které se liší umístěním, vzhledem a náročností provedení. Pojďme se na ně podívat blíže.

Klasický helix piercing se nachází v horní chrupavce ucha. Je to jeden z nejméně bolestivých piercingů ucha a hojí se relativně rychle, zhruba 6-9 měsíců.

Forward helix piercing se nachází v chrupavce nad tragem, tedy v přední části ucha. Je o něco bolestivější než klasický helix a hojení trvá déle, obvykle 9-12 měsíců.

Double helix piercing se skládá ze dvou piercingů umístěných v horní chrupavce ucha. Můžete si vybrat, zda budou piercingy umístěny blízko sebe, nebo naopak dále od sebe.

Triple helix piercing se skládá ze tří piercingů v horní chrupavce ucha.

Industrial helix piercing se skládá ze dvou piercingů spojených šperkem, obvykle tyčkou. Jeden piercing se nachází v horní chrupavce ucha a druhý v chrupavce proti němu.

Při výběru typu helix piercingu je důležité zohlednit tvar a velikost vašeho ucha, ale také váš osobní styl. Nebojte se poradit s piercerem, který vám pomůže vybrat tu nejlepší variantu.

Bolí helix piercing?

Helix piercing, tedy piercing v chrupavce horní části ucha, je v poslední době čím dál populárnější. Ale s rostoucí popularitou přichází i otázka: "Bolí to?". No, jako u každého piercingu, i tady záleží na individuální toleranci bolesti. Obecně se ale dá říct, že helix piercing je spíše méně bolestivý ve srovnání s piercingem v jiných částech těla. Chrupavka ucha není tak citlivá jako například jazyk nebo bradavka.

Intenzita bolesti se může lišit i v závislosti na prahu bolesti každého z nás. Někdo popisuje pocit jako rychlé štípnutí, jiný ho přirovnává k mírnému tlaku. Důležitou roli hraje i zkušenost piercera a použitá technika. Vždy se proto ujistěte, že si pro piercing vybíráte profesionální a renomované studio s proškoleným personálem.

Po aplikaci piercingu můžete cítit mírnou bolest, svědění nebo pálení. Tyto příznaky jsou zcela normální a obvykle během pár dní samy odezní. Důležité je dodržovat pokyny piercera ohledně péče o piercing, abyste předešli případné infekci.

Rizika a komplikace

U piercingu v uchu, včetně helixu, existuje vždy riziko komplikací. Mezi nejčastější patří infekce, alergie, keloidní jizvy a migrace či odmítnutí piercingu. Infekce se projevuje zarudnutím, otokem, bolestí a možným výtokem hnisu. Vzniká nejčastěji nedostatečnou hygienou během hojení, použitím nesterilních nástrojů či šperků nebo dotykem špinavýma rukama. Alergie na kov, ze kterého je šperk vyroben, se projevuje svěděním, zarudnutím a ekzémem. Keloidní jizvy jsou nezhoubné výrůstky tkáně, které přesahují původní ránu. Migrace piercingu je posun šperku v uchu, který může vést až k jeho vypadnutí. Odmítnutí piercingu je proces, kdy tělo vnímá šperk jako cizí objekt a snaží se ho vytlačit z rány. Riziko komplikací lze minimalizovat výběrem zkušeného piercera, dodržováním hygienických pravidel během hojení a výběrem kvalitních šperků z hypoalergenních materiálů. V případě jakýchkoli problémů je důležité vyhledat lékařskou pomoc.

Jak se starat o piercing

Péče o piercing v uchu, ať už se jedná o helix piercing nebo jiný typ, je klíčová pro správné hojení a prevenci komplikací. Během hojení se piercingu nedotýkejte špinavýma rukama. Před každým čištěním si důkladně umyjte ruce teplou vodou a antibakteriálním mýdlem. Dvakrát denně jemně čistěte oblast piercingu teplou vodou a solným roztokem. Použijte vatový tampon nebo gázu namočenou v solném roztoku a jemně odstraňte nečistoty a krusty. Vyhněte se používání agresivních mýdel, peroxidu vodíku nebo alkoholu, které mohou dráždit pokožku a zpomalovat hojení. Po vyčištění piercing osušte jemným poklepáním čistým ručníkem nebo papírovým ubrouskem. Nedrhněte piercing, mohlo by dojít k podráždění. Během hojení se vyvarujte koupání v bazénech, vířivkách a přírodních vodních plochách, které mohou obsahovat bakterie. Při sprchování piercing chraňte před proudem vody a šampony. Nenoste těsné oblečení nebo pokrývky hlavy, které by mohly dráždit piercing. Vyhněte se používání make-upu, parfémů a vlasových produktů v blízkosti piercingu. Po dobu hojení nespěte na piercingu a neotáčejte s ním, pokud není nutné ho čistit.

Vlastnost Popis
Název piercingu Helix piercing
Umístění Horní chrupavka ucha

Tipy pro výběr šperku

Při výběru šperku do helixu nebo jiného piercingu v uchu je důležité zvážit několik faktorů. Materiál je klíčový – pro začátek volte titan nebo chirurgickou ocel, které jsou hypoalergenní a minimalizují riziko podráždění. Po zahojení piercingu můžete experimentovat se zlatem, ale dbejte na vysokou ryzost. Velikost a tvar šperku by měly odpovídat anatomii vašeho ucha a preferencím. Pro helix se hodí kroužky, podkovy, ale i peckové náušnice. Důležitý je průměr a délka šperku, aby se zbytečně nezachytával a nezatěžoval piercing. Nebojte se poradit s piercerem, který vám pomůže s výběrem vhodné velikosti a typu šperku. Design šperku je otázkou vkusu, ale i zde platí pravidlo – méně je někdy více. Jemné a elegantní šperky se hodí pro každodenní nošení, výraznější a zdobené kousky si nechte pro speciální příležitosti. Nezapomínejte, že šperk by měl ladit s vaším stylem a osobností.

Inspirace a trendy

Helix piercing, tedy piercing v horní chrupavce ucha, nabízí nekonečné možnosti pro vyjádření vašeho osobního stylu. Od minimalistických kroužků po výrazné visací ozdoby, helix piercing je skvělým způsobem, jak dodat vašemu vzhledu šmrnc.

Trendy v helix piercingech se neustále vyvíjejí. V současnosti jsou velmi populární jemné řetízky spojující helix s jinými piercingy v uchu, například s tragus piercingem. Tento trend působí velmi elegantně a žensky.

Pro ty, kteří preferují výraznější styl, jsou tu piercingy s většími přívěsky, jako jsou křídla, hvězdy nebo geometrické tvary. Tyto piercingy upoutají pozornost a dodají vašemu outfitu rockový nádech.

Pokud hledáte něco originálního, zkuste kombinovat různé druhy helix piercingů. Můžete si nechat propíchnout horní i dolní část chrupavky a vytvořit tak zajímavou hru s tvary a materiály.

Nezapomeňte, že výběr šperku je klíčový. Pro helix piercing se hodí jak chirurgická ocel, titan, tak i zlato. Důležité je zvolit kvalitní materiál, který vám nezpůsobí alergickou reakci.

Publikováno: 05. 07. 2024

Kategorie: krása

Autor: Markéta Vítová

Tagy: helix piercing | piercing v uchu