Platinová blond: Trend, který nikdy neomrzí?

Platinová Blond

Platinová blond: Trend nebo klasika?

Platinová blond je barva, která poutá pozornost už po desetiletí. Ale je to jen prchavý trend, nebo nadčasová klasika? Pravdou je, že platinová blond nikdy doopravdy nezmizela ze scény. Od hollywoodských ikon jako Marilyn Monroe po popové hvězdy typu Gwen Stefani, tato barva vlasů vždy symbolizovala odvahu, sebevědomí a špetku rebelie.

Zatímco trendy v líčení a účesech přicházejí a odcházejí, platinová blond si drží své místo. Možná je to díky její univerzálnosti - sluší bledé i opálené pleti, blondýnkám i brunetkám, které touží po radikální změně. Ať už je důvod jakýkoli, jedno je jisté: platinová blond je barva s příběhem, která v sobě nese nádech luxusu a výjimečnosti.

Komu sluší platinová?

Platinová blond je odvážná a výrazná barva, která nesedí každému. Nejlépe se hodí pro ženy s přirozeně světlou pletí a světlýma očima – modrýma, šedýma nebo zelenýma. Platina na vlasech dokáže krásně zvýraznit jejich jas a rozzářit tvář. Pokud máte teplejší tón pleti, s platinovou buďte opatrnější. Mohla by vám přidat na věku a zvýraznit nedokonalosti pleti.

Než se pro platinovou rozhodnete, zvažte, zda jste připravena na náročnou péči. Odbarvování vlasů je drastický zásah, který vyžaduje pravidelné tónování a hydrataci. Bez správné péče můžou vlasy ztratit lesk, být suché a lámavé.

Pokud si nejste jistá, poraďte se se svým kadeřníkem. Ten vám pomůže vybrat ten správný odstín platinové, který bude lichotit vašemu typu pleti a barvě očí.

Výběr správného odstínu

Při výběru správného odstínu je důležité zvážit několik faktorů. Prvním z nich je váš typ pleti. Světlejší pleti sluší teplé odstíny, jako je béžová, broskvová nebo zlatá. Tmavší pleti si mohou dovolit i studené odstíny, jako je modrá, zelená nebo fialová.

Dalším faktorem je barva vašich očí. Modré oči krásně vyniknou s teplými odstíny, jako je oranžová, hnědá nebo zlatá. Zelené oči se budou vyjímat s fialovou, vínovou nebo hnědou. Hnědé oči jsou univerzální a sluší jim téměř všechny barvy.

Nezapomeňte také na barvu vašich vlasů. Blondýnkám sluší pastelové barvy, brunetkám syté a výrazné barvy a zrzkám teplé odstíny, jako je zelená, hnědá nebo zlatá.

Ať už si vyberete jakýkoli odstín, nejdůležitější je, abyste se v něm cítili dobře a sebevědomě.

Péče o platinové vlasy

Platinová blond je nádherná, ale náročná barva, která vyžaduje zvláštní péči. Běžné šampony a kondicionéry můžou barvu stahovat do žluta, proto používejte speciální řady určené pro studené blond odstíny. Ty obsahují fialové pigmenty, které neutralizují žluté tóny a udržují vlasy zářivě platinové. Vlasy myjte vlažnou vodou, horká voda může barvu vymývat.

Alespoň jednou týdně dopřejte vlasům hloubkovou hydratační masku. Platinová blond je náročný proces, který vlasy vysušuje. Pravidelné používání masky jim vrátí hydrataci a lesk. Nezapomínejte ani na ochranu před teplem. Platinové vlasy jsou náchylnější k poškození, proto před fénováním nebo žehlením vždy používejte tepelný ochranný sprej.

Pro udržení zářivé barvy je vhodné navštěvovat kadeřníka každé 4-6 týdnů na dobarvení kořínků a oživení barvy. Dodržováním těchto tipů si užijete zářivou platinovou blond po dlouhou dobu.

Produkty pro platinovou blond

Péče o platinové vlasy vyžaduje speciální péči, aby si zachovaly svůj chladný tón a zdravý lesk. Pro neutralizaci nežádoucích žlutých a mosazných tónů sáhněte po šamponu a kondicionéru s fialovými pigmenty. Tyto produkty opticky korigují barvu a dodávají vlasům zářivý platinový odstín. Pro hloubkovou hydrataci a výživu vlasů poškozených odbarvováním používejte jednou týdně hydratační masku s keratinem a proteiny. Nezapomínejte ani na ochranu před teplem stylingových nástrojů. Používejte sprej s tepelnou ochranou, abyste zabránili lámání a třepení vlasů. Pro lesk a hebkost vlasů nanášejte na konečky vlasový olej s arganovým nebo kokosovým olejem.

Inspirace: Celebrity s platinovou hřívou

Platinová blond, barva vlasů, která evokuje luxus, eleganci a odvážnost. Není divu, že tato ikonická barva vlasů přitahuje celebrity po celá desetiletí. Marilyn Monroe, s jejími platinovými kadeřemi a svůdným pohledem, je dodnes symbolem krásy a ženskosti. Gwen Stefani, královna pop-punku, zase dokázala, že platinová může být i rebelská a cool. A co teprve Lady Gaga, chameleon hudebního světa, která s platinovou hřívou experimentovala v nespočtu variací? Platinová blond není pro každého. Vyžaduje odvahu, sebevědomí a péči, ale výsledek stojí za to. Pokud toužíte po změně a chcete vyzkoušet něco odvážného, platinová blond může být tou správnou volbou.

Publikováno: 16. 06. 2024

Kategorie: krása

Autor: Jana Prokopenková

Tagy: platinová blond | barva vlasů